sobota, 21 września 2013

576/ Z przesłaniem...

Kolejna okazjonalna kartka z rameczką, w którą można zatknąć zdjęcie, czy obrazek. Wewnątrz, zamiast tradycyjnych życzeń, wiersz okazjonalny z przesłaniem dla kolejnej Przyjaciółki- Wiesi... za cierpliwość, życzliwość, troskę... za obecność tuż obok; w radości i smutku, w chorobie i zdrowiu, w radości i we łzach... dziękuję życząc nieustającej radości, słońca i bezchmurnego nieba nad głową, uśmiechu i szacunku otoczenia... To zaledwie karteczka z przesłaniem, a jak wiele znaczy:
"Nadeszła jesień zmysłowa- pachnąca wilgotną ziemią... Nadeszła jesień zmyślona- z fortepianem Chopina w ogrodzie... Nadeszła jesień dorodna- z koszem owoców i chleba... Jesień to harmonia zapachów, kolorów i dźwięków. Jesienią dokonują się rzeczy wzniosłe i ostateczne. Jesienią światy nieba i ziemi przenikają się wzajemnie. Jesienią dni przetaczają się przez kartki kalendarza jak rozerwane korale jarzębiny".- Cytat zaczerpnięty z jednej z pośród wielu pozycji: "Myśli na każdy dzień roku"

1936/ Ogród Botaniczny...

Każdego roku staram się odwiedzać Ogród Botaniczny, który mocno się wpisał w moje dziecięce lata, kiedy niemal dnia dnia było, żebym po nim...

Czym oddycham :/